Mød Barma

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen.
Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Pure shots Process e-learning

Mød Barma

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele på et sted.

Vores mission

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vores vision

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring til hotel- og restaurationsbranchen.

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen. Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Pure shots Process e-learning

Vores mission

Vores vision

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele samlet ét sted.

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings 
videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring
til hotel- og restaurationsbranchen.

Team

Lasse Nørremark Kristensen

Lasse Nørremark Kristensen

CEO & Co-Founder

lasse@barma.dk
+45 93 75 92 50

Simon Gad Andresen

Simon Gad Andresen

Head of Development & Co-Founder

simon@barma.dk
+45 50 65 31 05

Henrik Harmsen

Henrik Harmsen

Partner

henrik@barma.dk

Henrik Overgaard

Henrik Overgaard

Partner

overgaard@barma.dk

Johan Justesen

Johan Sloth Justesen

Customer Succes Manager

johan@barma.dk

Sarujan Ganganithy

Sarujan Ganganithy

Marketing Automation Manager

sarujan@barma.dk

Lukshanan Maxi Ramesh

Lukshanan Maxi Ramesh

SDR

maxi@barma.dk
+45 93 75 92 49

Tor Langholm Jespersen

Tor Langholm Jespersen

SDR

tor@barma.dk
+45 93 75 92 53

Morten Noes

Morten Boes

Accounting and Business Controller

invoice@barma.dk

Mai Pedersen

Mai Katrine Pedersen

Digital Designer

mai@barma.dk

Anton-300x290

Anton Stepaneko

E-learning Developer

anton@barma.dk

Mette Gam

Mette Gam

Instructional Designer

mette@barma.dk

Ejere

Team