Mød Barma

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen.
Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Pure shots Process e-learning

Mød Barma

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele på et sted.

Vores mission

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vores vision

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring til hotel- og restaurationsbranchen.

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen. Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Pure shots Process e-learning

Vores mission

Vores vision

Team

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele samlet ét sted.

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings 
videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring
til hotel- og restaurationsbranchen.

Lasse Nørremark Kristensen

Lasse Nørremark Kristensen

CEO & Co-Founder

+45 93 75 92 50
lasse@barma.dk

Johan Justesen

Johan Justesen

Customer Success
Manager


johan@barma.dk

Claus Brogaard

Claus Brogaard

IT and Process Optimization Manager


claus@barma.dk

Anton

Anton Stepanenko

E-learning developer


anton@barma.dk

Henrik Overgaard

Henrik Overgaard

Partner



overgaard@barma.dk

Sarujan Ganganithy

Sarujan Ganganithy

Marketing Automation Manager


sarujan@barma.dk

Morten Noes

Morten Noes

Accounting and Business Controller


invoice@barma.dk

Henrik Harmsen

Henrik Harmsen

Partner



henrik@barma.dk

Lukshanan Maxi Ramesh

SDR


+45 93 75 92 49
maxi@barma.dk

Anders Winther Andreasen

Anders Winther Andreasen

Project Manager


anders@barma.dk

Tor Langholm Jespersen

SDR


+45 93 75 92 53
tor@barma.dk

Mai Katrine Pedersen

User Experience Designer



mai@barma.dk

Team