Meet Barma

Du fandt det!
Hvis altså du ledte efter information om hvem vi er, og hvad vi kan.

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen.
Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Mød Barma

Du fandt det!
Hvis altså du ledte efter information om hvem vi er, og hvad vi kan.

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele på et sted.

Vores mission

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vores vision

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring til hotel- og restaurationsbranchen.

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen. Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Vores mission

Vores vision

Ejere

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele samlet ét sted.

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings 
videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring
til hotel- og restaurationsbranchen.

Lasse Nørremark Kristensen

Founder

+45 93 75 92 50
lasse@barma.dk

Team

Johan Justesen

Customer Success
Manager


johan@barma.dk

Claus Brogaard

IT and Process Optimization Manager


claus@barma.dk

Anton Stepanenko

E-learning developer


anton@barma.dk

Henrik Overgaard

Partner



overgaard@barma.dk

Alex Schrøder Madsen

Business Development Manager

+45 93 75 92 49
alex@barma.dk

Morten Noes

Accounting and Business Controller


invoice@barma.dk

Mai Katrine Pedersen

User Experience Designer


mai@barma.dk

Sarujan Ganganithy

Marketing Automation Manager


sarujan@barma.dk

Anders Winther Andreasen

Project Manager


anders@barma.dk

Frederik Sybrandt

Production Manager



frederik@barma.dk

Caroline Lahn

Social Medias Manager



caroline@barma.dk

Team