Spring til indhold

Mød Barma

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen.
Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Pure shots Process e-learning

Mød Barma

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele på et sted.

Vores mission

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vores vision

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring til hotel- og restaurationsbranchen.

Barmas historie

Barma blev startet i 2017, ud fra en ide om at blive den foretrukne uddannelses- og videns platform for hotel- og restaurationsbranchen. Inspirationen fik Lasse, da han over en længere periode havde oplevet et væsentligt salgspotentiale i at øge fokus på kundernes oplevelser hos restaurationerne og hotellerne. Samtidig oplevede han, at det krævede surrealistisk mange ressourcer at udskifte og oplære personale i branchen – det måtte der gøres noget ved!

Eftersom det er naturligt med en stor udskiftning af personale i en meget sæsonbetonet branche, må kravene til uddannelse og oplæring være, at det skal være hurtigt, nemt og tilgængeligt på alle niveauer. Derfor blev Barma undfanget som en e-læringsplatform med korte videoer fra eksperter og leverandører i branchen, hvor branchen kan lære om alt fra salg og service til ledelse og produktviden.

Pure shots Process e-learning

Vores mission

Vores vision

Om os

Vi er ikke kun online kurser.
Vi er ikke kun en platform.
Vi har det hele samlet ét sted.

At hæve barren for serviceniveauet i hotel- og restaurationsbranchen ved at tilbyde
skræddersyede, kreative og skalerbare e-lærings 
videoer og distribuere dem på vores digitale platform.

Vi ønsker at være den førende platform for e-læring
til hotel- og restaurationsbranchen.

Team

Lasse Nørremark B/W

Lasse Nørremark Kristensen

CEO & Co-Founder

lasse@barma.dk
+45 93 75 92 50

Simon Andresen B/W

Simon Gad Andresen

Head of Development & Co-Founder

simon@barma.dk
+45 89 87 77 62

Henrik Harmsen

Henrik Harmsen

Partner

henrik@barma.dk

Henrik Overgaard

Henrik Overgaard

Partner

overgaard@barma.dk

Teresa Pallesen

Teresa Pallesen

Senior Customer Success Manager

teresa@barma.dk
+45 89 87 82 92

Johan Justesen

Johan Sloth Justesen

Customer Success Manager

johan@barma.dk
+45 89 87 70 31

Jacob sparre salgsmand fra Barma

Jacob Sparre

Senior Account Executive

jacob@barma.dk
+45 89 87 80 52

Maxi salgsmand fra Barma

Lukshanan Maxi Ramesh

Account Executive

maxi@barma.dk
+45 93 75 92 49

Tor langholm salgsmand fra Brma

Tor Langholm Jespersen

Business Development Representative

tor@barma.dk
+45 93 75 92 53

Søren Mayland B/W

Søren Mayland

Operations


soren@barma.dk


Anders Jepsen B/W

Anders Jepsen

Project Manager


anders@barma.dk

+45 89 87 36 56

Anna Bech Andersen B/W

Anna Bech Andersen

Platform Administrator

anna@barma.dk

Sarujan Ganganithy B/W

Sarujan Ganganithy

Marketing Automation Manager

sarujan@barma.dk

Helene Meier Content Creator at Barma

Helene Meier

Junior Marketing Associate

helene@barma.dk

Morten Noes

Morten Noes

Finance Manager


morten@barma.dk


Frame 5358

Jakub Beyer

Media Production Technician

jakub@barma.dk

Ana-Maria Pacurar B/W

Ana-Maria Pacurar

Production organizer

ana-maria@barma.dk

Anton Stepanenko

Anton Stepanenko

E-learning Developer

anton@barma.dk

Emil

Emil Øgaard

Video Production

anton@barma.dk

Michael

Michael Burns

Lead Product Designer

michael@barma.dk